Więcej niż kolumna sygnalizacyjna: zarządzanie produkcją i logistyką z systemem ANDON

A gdyby tak wykorzystać kolumnę sygnalizacyjną nie tylko do informowania o stanie maszyny, ale także jako źródło danych ułatwiające sterowanie produkcją i logistyką? Na pomysł taki wpadła firma WERMA. Jej inteligentny system przyzywowy SmartMonitor rewolucjonizuje podejście do zbierania danych: robi to szybko, elastycznie i bez dużych nakładów na projektowanie i okablowanie.

Continue reading „Więcej niż kolumna sygnalizacyjna: zarządzanie produkcją i logistyką z systemem ANDON”

Gdy wózek ulegnie awarii: system Andon od Werma w zakładach Continental

Aplikacja stworzona wspólnie przez firmy Werma i Continental Regensburg dowodzi, że kolumnę sygnalizacyjną można wykorzystać na wiele sposobów, np. do monitorowania stanu autonomicznych pojazdów transportowych. Wystarczy wyposażyć ją w nadajnik, a odbiornik połączyć z centralnym komputerem. Tak powstaje modułowy system Andon – intuicyjne, łatwe w instalacji i obsłudze rozwiązanie do monitorowania i analizy stanu wybranych komponentów zakładów przemysłowych.

Continue reading „Gdy wózek ulegnie awarii: system Andon od Werma w zakładach Continental”

Inteligentne kolumny sygnalizacyjne rewolucjonizują utrzymanie ruchu

Jednym z wyznaczników nowoczesnego zakładu produkcyjnego jest predykcyjne utrzymanie ruchu. Koncepcja ta – odmieniana przez wszystkie przypadki – realizowana jest zwykle przy wykorzystaniu skomplikowanych systemów klasy CMMS. Ale cel ten można osiągnąć także znacznie prościej! System przyzywowy SmartMonitor firmy WERMA umożliwia uzyskanie podobnych rezultatów w trzech prostych krokach.

Continue reading „Inteligentne kolumny sygnalizacyjne rewolucjonizują utrzymanie ruchu”